Jak to všechno začalo no.2

Dneska pokračuju s vyprávěním, jak to se mnou bylo – pěkně od začátku 🙂 V minulém článku jsem psala jak jsem na tom byla těsně před mojí velkou atakou v létě 2018, jak jsem byla přetažená, upracovaná, bez energie a se spoustou stresu.. Moje tělo tehdy řeklo dost. Zastavilo rozjetý rychlík. Mě.

Taky jsem psala o tom, jak se mnou diagnóza RS zamávala, co to ve mě způsobilo, jak jsem se k tomu postavila a čím jsem začala můj životní restart. Objevila jsem Swankovu dietu a začala odpočívat, to byly první dva body.

A jak to bylo dál?

Jakmile jsem se díky odpočinku a Swankově dietě po cca dvou měsících na konci září 2018 dala dohromady, zbavila zdravotních potíží a velké únavy spojenými s atakou, pomalu se moje fungování vrátilo do starých kolejí, i když ne tak docela..

Začala jsem zase pracovat (podnikám při rodičovské dovolené), ale pěkně pozvolna. Naučila jsem se si svou práci lépe plánovat a šetřit svými silami. Udělala jsem pár změn v organizaci tak, aby mě nesvazovaly příliš termíny, povinnosti, abych zkrátka měla větší klid. S tímhle nebyl větší problém, jelikož jako podnikatelka jsem sama svým pánem a sama si určuji tempo.

Taky jsem začala zase naplno pečovat o náš dům a děti (máme 3 děti) – během ataky jsem dělala jen to nejnutnější. A tady vznikla trošku třecí plocha s rozdělením povinností, jelikož mi bylo jasné, že nemůžu jet dál stejným tempem jako předtím. Můj muž tohle asi úplně nečekal, byl přeci jen zvyklý, že jsem celá léta téměř všechny domácí práce i většinu povinností kolem dětí měla na starosti já. Sama jsem si to tak udělala, teď zpětně vidím, jak moc špatně to bylo..

Změny v tomhle směru jsou hodně důležité a není lehké je provést, obzvlášť, když to souvisí ještě s dalšími lidmi. Naše okolí nás často tlačí zpátky do původní podoby, do původního stavu. Protože je to pro ně prostě pohodlnější a jednodušší, nemuset nic měnit. Ale pro nás je hodně důležité si uvědomit, že to je právě náš styl života, který nás dovedl tam, kde jsme, a pokud se chceme uzdravit, určitě nějaké změny budou nevyhnutelné. Jde přece o naše zdraví, co pro nás může být důležitějšího..?

Musela jsem se naučit říkat ne a taky říkat si o pomoc. Nenechávat vše na sobě a za každou cenu vše zvládnout.

……………………………………………………………………………………………..

5.listopadu 2018

Moje oblibene tibetske rceni rika: „Pokud te neco trapi a jde to zmenit, zmen to. Pokud to nejde zmenit, trapeni je zbytecne.“

Rozhodla jsem se, ze si musim dat do poradku planovani sveho casu a o cast povinnosti se lepe podelit s mym muzem. Nejde takhle fungovat. Takze prvni krok pro me ted bude udelat si prehled o celem svem dni, co delam a kolik casu mi to zabere. Totez udelam u sveho muze. Dneska uz od rana si delam poznamky a mam v planu to delat urcite nekolik dni. Z toho bych pak mohla zjistit jak to mame cele postavene a jak ja si „sefuju“ svuj cas. Uvidime co z toho vyleze

Ale uz ted me napada, ze jsem sama delala spatne minimalne to, ze cas na moje podnikani jsem si orezavala peci o domacnost. Musim lepe vyuzit cas, kdy mimi spi a dve starsi deti jsou ve skole/skolce. Delat v te dobe v domacnosti to nejnutnejsi a venovat se hlavne praci. Protoze nejake umyvani oken, vysavani apod muzu delat i kdyz jsou deti doma a vzhuru, taky je muze nekdy hlidat manzel. A ja se tak nedostanu do casove smycky, ze nestiham praci, a tim i do stresu..

7.listopadu 2018

Můj pokus se zapisováním všech aktivit během dne už pomalu začíná nést své ovoce  Můj muž už několik dní po sobě sám a dobrovolně pomáhá s běžným chodem v domácnosti, juch 🙌 Teď to ještě udržet, aby to nebylo jen pár dní. Ale myslím, že je to na dobré cestě. Bylo to nevyhnutelné pokud chci mít trochu klidu a aspoň minimální prostor sama pro sebe. Bez toho bych podle mě nemohla být zdravá, v každodenním šíleném mlýnku.

Dělám si pořádek doslova ve všem – jídelníček, cvičení, detoxikace, meditace, duševní bloky, plánování a organizace mého podnikání a teď rozložení povinností a prací doma. Až roztroušená skleróza pro mě byla dostatečně velkým strašákem pro to, něco ve svém životě změnit. Jsem plná pokory a už se konečně doopravdy poslouchám 🤗💓

Dneska odpoledne jsem měla volno na práci (podnikání), ale byla jsem unavená (v noci jsem spala asi jen 6 hodin), tak jsem si lehla a hodinu spala – prostě jsem se jen poslechla. A jsem na sebe pyšná
Je mi výborně. Často se teď cítím vnitřně šťastná. 🕊️

……………………………………………………..