Můj příběh

"Budu Vám vyprávět svůj příběh o tom, jak jsem se z nemocného "kačátka" s roztroušenou sklerózou proměnila pomocí alternativních metod léčení ve zdravou labuť."

PS: Taky můžete začít létat! :-)

Můj příběh aneb jak jsem našla cestu k vyléčení roztroušené sklerózy

Kdybych měla říct, kým jsem v současnosti, řekla bych zdravý a svobodný člověk. Svoboda je stav mysli, těla i ducha. A já se dnes cítím volná jako pták. Nesvazují mě žádná zdravotní ani jiná omezení, mám energie na rozdávání a jsem plná optimismu. Všechno je možné! Věřím totiž, že svůj život máme každý plně ve svých rukou. Vlastně jsem o tom stoprocentně přesvědčená :-) Ověřila jsem si to sama na sobě!

S mým mužem máme tři krásné zdravé děti, bydlíme v našem vysněném rodinném domě a já mám práci na volné noze, která mě baví a naplňuje. Život si užívám opravdu naplno. Plním si své sny. Cítím, že jsem zdravá a plná síly. Zhubla jsem na svoji ideální váhu, kterou jsem měla naposledy v pubertě :-) A vypadám i cítím se snad nejlépe ve svém životě.

Pomocí alternativních způsobů léčení se mi podařilo nastartovat samoléčebné schopnosti mého těla, zbavit se hned několika autoimunitních chorob a dát si život do pořádku. Žiju teď život, se kterým jsem opravdu spokojená a cítím se v něm výborně.

Nebylo to tak ideální ale vždy..

Můj současný život s tím předchozím má jen pramálo společného.. V létě 2018 mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Byl to pro mě nejdříve šok, chvíli mi trvalo, než jsem tuto novou situaci dokázala zpracovat a postavit se k ní čelem. Roztroušená skleróza ovšem byla jen špička ledovce. Za svůj život jsem totiž stihla nashromáždit už pěknou sbírku autoimunitních nemocí..

Začalo to, když jsem byla miminko a objevili mi nesnášenlivost lepku. Tehdy roku 1985 jsem byla v necelém roce poprvé sama v nemocnici. Do mých pěti let jsem pak držela bezlepkovou dietu, kterou mi potom lékaři zrušili a uznali mě za zdravou. Všechno vypadalo nadějně, ale ve skutečnosti moc nebylo..

Hned o pár let později mi začaly velké problémy s kůží. V deseti letech se u mě objevila lupénka a nevyhnuly se mi ani různé sluneční alergie, vyrážky, kopřivky, otoky v obličeji.. HRŮZA! Ten pravý „sen“ každého puberťáka.. Několikrát jsem byla v nemocnicích, dávali mi i kortikoidy, smrduté krémy,.. Ale nic z toho samozřejmě reálně nepomohlo.

Pak jsem šla studovat výšku. Bylo to dost stresové období mého života a podepsalo se na mém žlučníku – měla jsem opakované záněty a žlučové kameny. Po úspěšném zakončení VŠ jsem nastoupila do stresujícího prvního zaměstnání a žlučník musel nakonec ven. Psal se rok 2010 a mě bylo 26 let..

..neřešila jsem příčiny, tak tělo přitvrdilo

Hned po operaci žlučníku se mi rozhodila štítná žláza, měla jsem velkou hyperfunkci. Brala jsem pár let léky na její zpomalení. Doktor mi několikrát doporučoval dokonce odstranění štítné žlázy, ale nepřistoupila jsem na to. Naštěstí!

Královnou mezi mými autoimunitními nemocemi se pak v létě 2018 stala již zmíněná roztroušená skleróza. Bylo to asi půl roku po porodu našeho třetího miminka. Už nějakou dobu předtím jsem mívala různé zdr. potíže, občas mi brněly nohy nebo jsem je měla méně citlivé na dotek a podobně. Toto jsem zaznamenala už od roku 2013, jen jsem netušila, o co by mohlo jít. Tedy celých pět let před diagnózou RS..

V médiích panuje o této nemoci velmi špatné povědomí, často člověk může narazit na články o ochrnutých lidech na kolečkových křeslech či ležáky, kterým pojišťovna neproplatila "jedinou možnou léčbu" a podobně. Oblak těžké atmosféry kolem RS tedy rozhodně nikomu moc psychicky nepomůže. Mě samozřejmě taky ne. 

Naprosto mě vyděsilo, že by se ze mě ( z akční trojnásobné maminky a podnikatelky), mohlo najednou stát něco podobného..

Ještě pořád si pamatuji strašný pocit bezmoci, když Vás Vaše tělo přestává poslouchat. Přímo se vidím, jak jdu z obchodu a nohy mám najednou jako z gumy, neposlouchají mě, v hlavě závratě a mám co dělat, abych se dostala domů. Pětiminutová cesta trvala klidně i 3x déle. Nebo když mě můj muž v autě pohladil po nohou a já jeho ruku ze začátku vůbec necítila. Strašný pocit..

A pak nastal zlom v mém životě!

Lékařská věda v Česku má naštěstí tu „výhodu“, že má dlouhé čekací lhůty :-) Po potvrzení diagnózy mě od naplánované první schůzky v RS centru dělilo několik měsíců. Pro někoho možná hrozný pocit, mě to naopak změnilo život.

Poskytlo mi to totiž dostatek času, abych mohla studovat na internetu všechno možné i nemožné, různá fóra, skupiny, lékařské texty, knížky, druhy chemické léčby, příbalové letáky jednotlivých chemických preparátů, které se používají ke klasické léčbě RS..

A to co jsem odkrývala a zjišťovala, mě tak VYDĚSILO, že jsem začala podrobně pátrat i po alternativních léčbách a narazila mimo jiné na mezinárodní facebookovou skupinu Swankovy diety určené k léčbě roztroušené sklerózy.

..tady to všechno začalo

Tohle bylo první místo, kde se neřešily berle, nežádoucí účinky léků, kolečková křesla, šílené životní trable, ochrnutí a další chuťovky.. Naopak – psali tady lidé (spousta lidí!!), kteří měli RS, drželi Swankův protokol a byli v pohodě, normálně fungovali.

Nadchlo mě to a úplně jsem se do toho „zažrala“. Tady jsem viděla východisko. Objednala jsem si knížku v angličtině přímo ze států. V mezinárodní skupině jsem si našla základní informace o Swankově dietě a ty jsem okamžitě začala dodržovat. Překopala jsem od základů svůj jídelníček a začala hodně odpočívat.

Zlepšení na sebe nenechalo dlouho čekat. Po 2-3 týdnech jsem zaznamenala velké zlepšení. Po cca měsíci mi odezněly téměř všechny příznaky. Po dalších pár týdnech zmizely i závratě. Zůstala mi jen únava typická pro RS a ta odezněla asi po dalším měsíci Swankovy diety. Při Swankově dietě jsem na sobě začala hodně pracovat i po duševní stránce, jelikož prapříčina všech nemocí je hluboko uvnitř nás..

Teď mám nový život

V současnosti jsem kompletně bez příznaků a je mi opravdu výborně. Neberu dlouhodobě vůbec žádné léky. Bonusem k této dietě je celkové ozdravení těla, příliv energie, nastartování samoléčebných schopností organismu a zlepšení i dalších zdravotních potíží než je RS (mám v pořádku i všechny mé ostatní autoimunitní nemoci a to úplně bez jakýchkoli léků).

Zhubla jsem asi 9kg tuku a mám nyní svou vysněnou ideální váhu, kterou jsem měla naposledy v rané pubertě :-) Rozjasnila se mi pleť a celkově lépe vypadám. Upravila jsem si i svůj duševní neklid, stres a celoživotní nervozitu.

Nikdy bych nevěřila, jak moc to může fungovat!

Díky mému celkovému životnímu restartu jsem si dala vše do pořádku a začala jsem úplně novou životní etapu.

Jelikož jsem objevila něco tak zázračně účinného, je pro mě jednoduše nepředstavitelné, že bych si to měla nechat sobecky jen pro sebe a neumožnit, aby se to šířilo dál mezi lidi, kterým to může také pomoci..

Obzvlášť proto, že já sama jsem kdysi taky byla na úplném začátku, zranitelná, bez víry sama v sebe a dlouho jsem nemohla najít nic, co by mi opravdu pomohlo. Pak jsem ale z bezvýsledné situace našla cestu ven a chci se s Vámi teď o ni podělit.

Začněte tady:

Můj eBook zdarma >>> První pomoc při roztroušené skleróze