První krok :-)

Vidím to kolem sebe celý život. Lidé často uvažují, plánují, vymýšlejí postupy a zapisují si co všechno je třeba do plánu zahrnout.. Až ten cíl je nakonec tak rozvětvený, složitý a tím i demotivační, že prostě zůstane jen u plánů a spousta lidí nikdy ten první krok neudělá. Zůstanou na místě, nevydají se na cestu.

Už rok plánujeme setkání s jednou mojí kamarádkou. O něčem se se mnou chtěla poradit a sejít se u nich i s dětmi, aby si mohly při té příležitosti spolu pohrát. A hádejte co – ani po roce se to nepodařilo v téhle podobě zrealizovat 😀 Buď se to některé z nás nehodilo, nebo bylo některé z našich celkem šesti dětí nemocné..

Prostě pokud člověk pořád čeká, až budou všechny okolnosti dokonalé, až bude konstelace příznivá, až, až,.. tak je možné, že se prostě NIC konat nebude 🙂 A přesně to je problém, na který narážím čím dál častěji.

Kašlete na dokonalé podmínky! Překombinovaný cíl motivaci mnohdy spolehlivě zruší..

Zbožňuji cestování, ale protože máme velkou rodinu a tři děti, navíc můj manžel není na cestování moc zvyklý, tak prostě většinu roku necestujeme. Jedna letní dovolená za rok je naše maximum. Ale to mi nestačí, chtěla bych mnohem více, zajet si vícekrát za rok třeba někam jen na pár dní, na víkend, něco zajímavého občas podniknout.. Užívat si života. Cestovat se dá i s dětmi.

Takže po jedné přednášce o cestování mě paní přednášející tak krásně motivačně nakopla, že jsme to s mým mužem potom doma probrali a už máme zabookované ubytování v zahraničí na tři dny a pojedeme i s dětmi 🙂

Takto je třeba přistupovat ke všem našim cílům

Není důležité mít vše hned dokonalé. Důležité je udělat první krok a začít. Když člověk čeká až budou příznivé všechny okolnosti, až bude ideální konstelace apod., je možné, že se nikdy nerozhoupe a své sny nezrealizuje ve skutečnost.

A tak je to i s celým životním restartem – čím dokonalejší ho chceme mít, tím je pravděpodobnější, že vůbec nezačneme a ještě po dlouhé době budeme trčet ve starých kolejích a nový život jen plánovat.

Byla by škoda plýtvat energií na pouhé plánování a NEZAČÍT něco pro sebe dělat. Hned teď. Klidně změňte jen jednu jedinou věc pro začátek. Postupně můžete přidávat další. Ale to už budete na cestě a vše bude mnohem snazší 🙂 Vlastně to pak už půjde skoro samo. Vím o čem mluvím 🙂

Svůj životní restart jsem neplánovala. Diagnóza roztroušené sklerózy mě důkladně profackovala a já najednou uviděla, že s dosavadním životem musím něco udělat. Že nechci takto pokračovat dál.. Proto jsem začala svůj život měnit. Jednu věc po druhé, co mi vadily, jsem upravovala k obrazu svému a dnes žiju úplně jiný život než dříve.

Kdybych to ale měla provést všechno najednou, je možné, že by mě to zastrašilo, lekla bych se velkých změn a ani bych nezačala. To by ale byla ta největší chyba, přišla bych o můj nový život, kde všechno je možné <3

Budete ho mít taky! Stačí jen udělat ten první krok.

A ten pro Vás může být můj eBook , který si můžete stáhnout zdarma >> TADY

 

Navzdory diagnóze roztroušené sklerózy jsem našla cestu k jejímu vyléčení pomocí alternativních metod. Otestovala jsem sama na sobě jejich sílu a teď toto vědění předávám dál. Jsem žena, maminka tří dětí, podnikatelka na rodičovské dovolené, optimistka, akční člověk plný energie a nadšenec do alternativní medicíny a zdravého stravování. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.